Stans (CH), Swiss-Open Juniors Európa-Kupa

2015.05.02-án a kincsesbányai Pataki-Team versenyzői részt vettek a svájci shinkyokushin karate szervezet által, knock- down szabályrendszerben megrendezett 10. Swiss-Open Juniors karate Európa-Kupán, Stans-ban.
A színvonalas versenyen 13 ország 53 klubja és 266 karatekája adott számot tudásáról és felkészültségéről.
Pataki Nikolett küzdelemben -33 kg-os kategóriában pontos, gyors fejrúgások után minden mérkőzését ipponal nyerve, megérdemelten lett 1. helyezett. Formagyakorlatban sajnos megbotlott, és így kiesett a versenyből.
Pataki Viktória küzdelemben -59 kg-os kategóriában indult. Erős ütéseit és rúgásait az ellenfelei nem bírták, így ipponokkal került a döntőbe. A döntőben szokatlan küzdőstílusú román ellenfele meglepte Vikit, aki a 2. helyen végzett. Formagyakorlatban szép, erőteljes gyakorlatokat bemutatva haladt előre az erős és idősebb mezőnyben. Összekerült a verseny során a hazai idősebb versenyzővel, aki hiába tévesztett többször is, mégis is tovább jutott, így Viktória a 3. helyezéssel zárta a napot.
Pataki Zsófia formagyakorlatban kategóriájában 6 évvel idősebbek közt mutatta meg, hogy Ő is remek formában van, hiszen minden gyakorlatát egyöntetűen megnyerte. A döntőben megosztott pontozással kapott ki az idősebb ellenfelétől, és lett 2. helyezett. Küzdelemben sajnos elfogyott az energiája, leblokkolt, így nem sikerült helyezést elérnie.