Szentes, II. All Kyokushin karate korosztályos Világbajnokság

2016.06.25-én Szentesen rendezték meg a HIKO kyokushin karate szervezet szervezésében a II. All Kyokushin karate korosztályos Világbajnokságot.
A verseny előtt megemlékezést tartottak az alapító Sosai Masutatsu Oyama tiszteletére, a róla elnevezett emlékparkban.
A megmérettetésen 14 ország, 10 szervezet, 582 karatekája adott számot tudásáról és felkészültségéről. A kincsesbányai Pataki-Team 2 fővel képviseltette magát.
Pataki Nikolett gyerek II. lány formagyakorlat kategóriában minden fordulót egyöntetű pontozással, magabiztosan nyert meg és lett 10 évesen kyokushin karate világbajnok. Küzdelemben +35 kg-os kategóriában ellenfele hiába volt nehezebb több mint 10 kg-mal, nem bírta Niki erős ütéseit, rúgásait, így a mérkőzését idő előtt ipponal befejezve lett a mai este immár kétszeres világbajnok! Nikolett a mai napon bebizonyította, hogy nem véletlenül nyerte folyamatosan a év közben versenyeket. Élete eddigi legnagyobb versenyén képes volt két kategóriában is mindenkit maga mögé utasítani.
Pataki Viktória ifjúsági lány formagyakorlat kategóriában folytatta sikeres szereplését. Erőteljes és pontos, szép gyakorlatokat bemutatva, minden bírónál határozottan Ő volt a legjobb. Teljesítménye alapján Viki megérdemelten lett kyokushin karate világbajnok. Küzdelemben a -60 kg-os csoportban számára jól indult a verseny, hiszen mérkőzéseit idő előtt ipponal nyerte meg. A döntőbe kerülésért kemény, kiegyenlített csatát vívott magyar ellenfelével. Hosszabbítás után sem volt értékelhető találat a egyik félnél sem, Csak hajszál híján, bírói ítélet miatt nem juthatott tovább, így ma ezen a viadalon a 3. helyen végzett.